Niedrogie podróżowanie poza sezonem letnim

Obecnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić praktycznie każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie majętnych mieszkańców. Odkąd niedrogie linie samolotowe pojawiły się u nas, możemy niedrogo podróżować w obrębie Europy a nawet dalej. Pewnie, że aby znaleźć najlepsze oferty trzeba umieć ich szukać, a także decydować się na podróż w odpowiednim terminie.

W zależności od kraju, który pragniemy zwiedzić, inny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w kwestii temperatury. Jednak wówczas, ceny za nocleg lub samolot będą o wiele wyższe, gdyż najwięcej turystów wtenczas nadciąga.Idealnym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeżeli jednak pragniesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane opadami, ale poza tym temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju. Także Barcelona, jedno z najczęściej wizytowanych miast przez Polaków, może być niedroga. Samolotowy bilet w gorącym sezonie wakacyjnym kosztuje nawet 1000 złotych w obie strony. Kwota ta jednak znacznie spada w sezonie jesiennym, gdy możemy się tam wybrać już za sto złotych. A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Poza tym bez upałów zwiedzanie będzie milsze. Także osoby chcące zwiedzić USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, legendarnego miejska, należy wybrać się w lutym, wtedy to lot bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż lot do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu. Dużo osób z Polski, które chcą odwiedzić Kalifornię ochoczo wybierają ten termin, bowiem jest to okres spokojniejszy, z niewielką liczbą turystów.

neues jahr wünsche 2022

Jeżeli podróżowanie to dla ciebie coś więcej, niż opalanie się na plaży, latanie poza szczytowym sezonem powinno cię zainteresować. Gdyż popularne miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najchętniej odwiedzane będą w miesiącach upalnych, co znacznie winduje cenę lotów. Zatem warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zobaczymy.